XL-2

Спецификации:

  • Шифра:
    XL - 2
  • Краток опис:
    Heavy Duty скалпел
Со дополнителна (екстра) должина, наменет за места кои се потешко достапни и е потребна дополнителна должина. Држачот е целосно гумен и овозможува лесно прилагодување на раката, како и комфорт при работењето. Сечолото е направено од посебен не'рѓосувачки челик, кршливо што овозможува висок квалитет на сечење.
 
Наменет за сечење на:
-дихтунзи на шофершајбни
-индустриски апликации 
 
Резервни острила:  
LB-10
LB-50

©2011 Сито Графика сите права задржани. Развиено од  4Ward.. Valid XHTML & CSS.